ГРАНТИ

Гра́нти — грошові або інші засоби, що передаються громадянами та юридичними особами (в тому числі іноземними), а також міжнародними організаціями для проведення конкретних наукових досліджень, розробки законопроектів, підготовки кадрів та інших цілей на умовах, передбачених грантодавцем. Гранти надаються безкоштовно і без повернення.

За допомогою грантів здійснюється необхідна підтримка проектів, котрі не є прибутковими, але відіграють важливу роль у розвитку суспільства, міста або навчального закладу. Діяльність, що не отримує адекватного фінансування із боку держави, також може бути підтримана за допомогою грантів. Наприклад, некомерційні організації, що існують в країні, часто опираються на гранти як на основне або навіть єдине джерело свого доходу (він необхідний для оплати приміщення і техніки, праці співробітників).

Грантодавчі організації та програми

1. Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) – найбільший фінансовий інвестор в Україні, надає допомогу в розвитку підприємницької діяльності. Середній розмір інвестицій ЄБРР становить 25 млн євро.

2. Horizon 2020 - програма ЄС з досліджень та інновацій. Загальний бюджет приблизно 70 млрд. євро.

3. Корпус Миру США - це волонтерська програма уряду Сполучених Штатів Америки та однойменне урядове агентство.

4. Програма Польша-Білорусь-Україна - Програми транскордонного співробітництва фінансуються з коштів Європейського Союзу в рамках Європейського Фінансового Інструменту Сусідства (ENPI).

5. Програма Україна-Румунія - Фінансування ЄС для цієї програми – 60 млн євро.

6. UNIDO - Організація Об’єднаних Націй з промислового розвитку (UNIDO) – спеціалізоване агентство ООН. Тематичні пріорітети України - енергетика та навколишнє середовище. 

7. Western NIS - фонд із капіталом у розмірі 150 мільйонів доларів США, що інвестує у підприємства малого та середнього бізнесу в Україні.

8. Міжнародний Фонд Відродження – одна з найбільших благодійних фундацій в Україні. Місія – розвивати відкрите суспільство в Україні на основі демократичних цінностей.

9. Фонд імені Гайнріха Бьолля – пріорітети : сприяння демократії та зміцнення громадянського суспільства, політична освіта для громадян, раціональне використання енергії та захист клімату, статева рівність та гендерна демократія, захист прав людини.

10. Фонд Конрада Аденауера - Фонд організовує круглі столи, конференції, подіумні дискусії та лекції з метою ґрунтовного обговорення та політичного аналізу суспільно важливих тем та тренінги.

11. НЕФКО - це міжнародна фінансова організація, діяльність якої пов'язана з фінансуванням практичних заходів, що сприяють зеленому росту.

12. Фонд ім. Фрідріха Еберта - поділяє цінності соціальної демократії і бере активну участь у поширенні політики свободи, солідарності та соціальної справедливості в усьому світі.

13. Фонд Східна Європа (ФСЄ) -  благодійна неприбуткова українська організація. Місія фонду - сприяти соціальному та економічному розвитку України, мобілізуючи ресурси, зміцнюючи громади та підтримуючи партнерство громади, влади та бізнесу.

14. Агенство США з міжнародного розвитку USAID - спільно з партнерами, долає крайні форми бідності та сприяє розвитку стійких демократичних суспільств поряд з підвищенням безпеки й добробуту.

15. Карітас України - входить в одну з найбільших міжнародних мереж благодійних організацій у світі та Європі. Метою Карітасу України є розробка та впровадження національних програм для забезпечення соціальної допомоги та підтримки найбільш потребуючого населення України незалежно від національної приналежності чи віросповідання.

16. Український жіночий фонд - міжнародна благодійна організація, яка надає фінансову, інформаційну і консультативну допомогу організаціям громадянського суспільства (ОГС) з України, Молдови і Білорусі.

17. Данська рада у справах біженців (ДРБ) - недержавна, неприбуткова гуманітарна організація. Діяльність ДРБ базується виключно на гуманітарних принципах і пріоритетності прав людини.

18. Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ – реалізує цілі у сфері міжнародного співробітництва задля сталого розвитку та міжнародної просвіти. GIZ пропонує ефективні рішення для політичного, економічного, екологічного та соціального розвитку в глобалізованому світі, а також підтримує процеси комплексних реформ і перетворень, в тому числі і в складних умовах.

Інформаційні ресурси для пошуку джерел фінансування/можливості для навчання

1. Клуб Сталого Бізнесу                                   http://sbiz.club/

2. Національна платформа МСБ                     http://platforma-msb.org/

3. MasterClub                                                     http://master.n-s.club/

4. Громадський Простір                                    http://www.prostir.ua/

5. FundsforNGOs                                               https://www2.fundsforngos.org/

6. Радник                                                           http://www.radnyk.org/

7. UNDP                                                             http://www.undp.org/

8. Neighbourhood Info Centre                            http://www.enpi-info.eu/index.php

9. Велика Ідея                                                   https://biggggidea.com/

10. Unistudy                                                       http://unistudy.org.ua/

11. Scientific Social Community                         https://www.science-community.org/uk/

12. ГУРТ                                                            http://www.gurt.org.ua/

13. Можливості                                                 http://platfor.ma/mozhlivosti/postosvita/

© 2017 Bila Tserkva Strategic Development Agency